Úvodna stránka

Pásová brúska
RD-70


TormekPrevádzka:
Františkánske námestie č.6
(nad firmou BRAKON)
Prešov 08001

Prevádzkové hodiny:
Po-Pia: 08.00-17.00
So-Ne: Zatvorené

Mobil: 0904 453 944
E-mail: rawood@rawood.sk
Web: www.drevostroje.sk

RAWOOD, s.r.o.
IČO: 46610855
IČ DPH: SK2023480701

Obchodné zastúpenie pre SR

Tormek


Tormek


Tormek
Pásová brúska na kov RD-70


Naša spoločnosť RAWOOD,s.r.o. začala v roku 2017 vyvíjat dielenskú pásovú brúsku RD-70. Začalo to zistením, že veľa prevádzok mala záujem o dané zariadenie pre vyriešenie svojich potrieb pri obrabaní materíálov. Pásová brúska na opracovanie rôznych materiálov RD-70 je zariadenie pre hrubé opracovanie polotovarov ako napr. zrážanie hrán, tvarovanie kovu, kde je potrebný veľký úber materiálu v krátkom čase. Základom stabilnej konštrukcie pásovej brúsky je stojan zo zvarenej oceľovej konštrukcie.Veľkou devízou zariadenia RD-70 sú jeho rozmery, kde stroj vyžaduje minimálny priestor vo Vašej dielni pre svoje umiestnenie.

Pásová brúska RD-70 je vhodná do každej dielne, ktorá sa zaoberá opracúvaním kovu ale aj iných materiálov.

VÝHODY

- malá potreba priestoru pre umiestnenie zariadenia
- rýchla výmena pásov (v prípade potreby zmeny zrnitosti nástroja)
- efektívne obrábanie materiálu v krátkom čase
- adekvátna náhrada za kameninové kotúčové brúsky
- veľmi dostupná cena pásov rôznych zrnitostí (zr.36 - 1200)
- prevedenie stroja 400V a 230 V
- veľmi zaujímavý pomer ceny k optimálnemu výkonu


Technické parametre stroja:


>
RD-70
Hrúbka stroja: 550mm
Šírka stroja: 460mm
Výška stroja: 1050mm
Rozmer brúsneho pásu: 70x2000mm
Obvodová rýchlosť brúsneho pásu: 23 m/s
Vrchné pogumované(drážkované)kontaktné koleso pr.200mm
Priemer hnacej remenice: 160mm
Rozmery pracovného stola: 120x160mm
Regulácia otáčok: NIE
Elektromotor Siemens 3x400V: 1,1kW(1,5kW)
Elektromotor Siemens 230V: 1,5kW
Otáčky elektromotora: 3.000/min
Odsávacie hrdlo: 45mm
Hmotnosť netto: 45kg

Dodávané príslušenstvo v cene stroja:


RD-70
brúsny pás zr.40 (1ks): ÁNO
Návod pre použitie: ÁNO


Osadenie(výmena) brúsneho pásu

Otvorením skrine stroja sa dostaneme k možnosti výmeny brúsneho pásu. Uvoľníme aretačnú maticu zdvihu motora a brúsny pás o obvode 2000mm a šírke 70mm osadíme na pogumované kontaktné koleso a hnaciu remenicu, pomocou nožného pedálu, ktorý nám slúži pre zdvih hnacej remenice. Zdvih motora pomocou nožného pedálu je riešený pomocou piestu a masívnych puzdier v zadnej časti brúsky.Po osadení pásu je potrebné zaaretovat maticu pre zdvih motora.Dbajte na dodržiavanie bezpečnostných predpisov a výmenu brúsneho pásu preveďte pri stroji, ktorý nie je pod napätím.

Po osadení pásu sa presvedčte, že skriňa stroja je správne zatvorená a zaistená. Následne pripojte pripojovací kábel do zariadenia a zapnite stroj.Pomocou ustavovacej matice zoradíte pás tak, aby bol zarovno s remenicou.

Táto výmena pásu je veľmi rýchla a tým si viete meniť rôzne zrnitosti pásov vo veľmi krátkom čase.Pracovný pevný stôl 120x160mmZachytávanie triesok


Kedže väčšia časť brúsneho pásu je vo vnútry stroja, tak je možné dosiahnuť kontrolu nad odletujúcimi trieskami, ktoré vznikajú pri samotnom brúsení. Väčšia časť triesok ostáva pri brúsení vo vnútry stroja a padá do lapača triesok, ktorý je umiestnený pod hnacou remenicou.(vid.obr.)

Týmto konštrukčným riešením bolo možné zvýšiť bezpečnosť pri práci oproti napr. bežným dvojkotúčovým kameninovým brúskam.

Dbajte však na ochranu Vášho zdravia a používajte pri práci bezpečnostné prostriedky, ktoré sú uvedené na piktogramoch, ktoré sú umiestnené na stroji a v návode na použitie.


Elektromotor SIEMENS 1,1kW a 1,5kW:


Na základe dlhodobých skúseností používame výlučne motory od spoločnosti SIEMENS, kde kvalita daných motorov je na veľmi dobrej úrovni.Daný typ motora je možné využívať aj v podmienkach pre nepretržitú prevádzku. 


© 2012 RAWOOD, s.r.o. - Všetky práva vyhradené